Ciekawe portale towarzyskie

Powszechność dostępu do internetu sprawia, że i młodzież coraz częściej swoje życie towarzyskie przenosi właśnie do sieci. Powstają takie miejsca jak forum młodzieżowe, gdzie nasze dzieci dyskutują z rówieśnikami o grach komputerowych, sporcie czy zakupach i tipsach, w zależności od płci i wieku, czasem o szkole a także poszukują pomocy przy rozwiązywaniu trudniejszych zadań domowych. Forum młodzieżowe jest stosunkowo bezpiecznym miejscem w sieci, jest tam mniej zagrożeń niż na przykład na popularnych czatach, czy w serwisach typu NK.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Na forum każdy z użytkowników musi zarejestrować się w celu weryfikacji, zaakceptować regulamin, dodawać w pisać jedynie po zalogowaniu, oraz może używać tylko jednego konta. Wszelkie naruszenia regulaminu są karane banem czy zupełnym usunięciem konta co skutecznie eliminuje z forum chamstwo, treści niezgodne z prawem czy naruszające dobre imię innych użytkowników. Continue reading „Ciekawe portale towarzyskie”

Internet – pożeracz czasu

Rzeczywistość wirtualna wkroczyła w nasze życie i się w nim rozlokowała na tyle silnie, ze część życia towarzyskiego przenieśliśmy właśnie do niej. To na portalach społecznościowych spotykamy się ze znajomymi i przyjaciółmi, z którymi nie mamy czasu spotkać się w codziennym zapędzeniu.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nasza młodzież ma podobny problem, dlatego powstają takie serwisy jak forum młodzieżowe, gdzie mogą porozmawiać z rówieśnikami z różnych stron polski, lub znajomymi ze szkoły, ponieważ coraz częściej takie fora powstają dla młodzieży lokalnej danego miasta czy miejscowości. Sama młodzież świadoma zagrożeń kontaktu z ludźmi na otwartych serwisach typu czat, gdzie nigdy nie można być pewnym z kim się rozmawia, wybierają bardziej klimatyczne fora tematyczne lub miejsca jak forum młodzieżowe wielotematyczne, gdzie mogą rozmawiać na każdy dowolny temat bez ograniczeń. Continue reading „Internet – pożeracz czasu”

Portale dla młodzieży

Niektóre miejsca w sieci gwarantują bezpieczną rozrywkę na odpowiednim poziomie, są to miejsca takie jak forum młodzieżowe, gdzie młodzi ludzie mogą podyskutować z rówieśnikami na wszystkie tematy, podzielić się wiedzą czy uzyskać informacje potrzebne do rozwiązania trudnego zadania domowego.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Forum młodzieżowe jest tym bardziej popularne, że moderatorzy nie dopuszczają do chamskich zachowań, publikacji treści obraźliwych, pornograficznych czy łamiących prawo. Każdy z użytkowników aby czynnie brać udział w życiu forum, musi się najpierw zarejestrować a później za każdym razem loguje się pod jednym i tym samym nickiem, co sprawia, ze anonimowość staje się mitem. Continue reading „Portale dla młodzieży”

Randkowanie w sieci

Internet niesie za sobą wiele zagrożeń głównie skierowanych w stronę młodych ludzi, którzy są werbowani do sekt, padają ofiarami pedofilów czy handlarzy żywym towarem. Nic dziwnego, ze rodzice coraz dokładniej kontrolują to, jakie strony odwiedzają ich dzieci.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Najbezpieczniejsze są chyba małe serwisy typu forum młodzieżowe, gdzie nad przestrzeganiem regulaminu, który zaakceptować musi każdy przy rejestracji, pracują moderatorzy. W przeciwieństwie do czatów, gdzie każdy może podszywać się pod dowolną osobę, w serwisach typu forum młodzieżowe, każdy z użytkowników ma stałe, jedno konto z którego może rozmawiać, poza tym pozostawia ślad w postaci swojego IP. Anonimowość jest tu jedynie złudzeniem. Continue reading „Randkowanie w sieci”