Czas wolny w sieci

Nasze dzieci coraz więcej spędzają czasu przed komputerem, zewsząd słyszymy o zagrożeniach z niego płynących, jednak nie wszystkie miejsca są tak niebezpieczne jak o tym słyszymy. Dobrym i chętnie odwiedzanym przez milusińskich miejscem jest forum młodzieżowe, gdzie mogą narzekać na nauczycieli, rodziców, życie często również ich dyskusje ocierają się o politykę oraz wydarzenia w kraju, chociaż zdecydowanie częściej dyskutują o grach komputerowych a młode damy o ciuchach, zakupach i pierwszych sympatiach.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Forum młodzieżowe jest bezpieczne o tyle, że jest tam mniejsza anonimowość niż na czatach, każdy użytkownik musi się zarejestrować, oraz każdorazowo zalogować by móc aktywnie brać udział w dyskusjach na forum. Nad poziomem postów piecze trzymają administratorzy oraz moderatorzy, pilnujący, by nie pojawiały się tu wpisy o treści obraźliwej, niezgodnej z prawem czy pornograficznej. Continue reading „Czas wolny w sieci”

Wirtualna rzeczywistość, a rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość wkracza w nasze życie coraz głębiej, coraz więcej prywatności przenosimy właśnie do sieci, bez względu na wiek. Forum młodzieżowe to miejsce, gdzie z osiedlowych pizzerii przenieśli się młodzi ludzie, którzy obecnie mają również mniej czasu wolnego.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Poza zajęciami w szkole mają jeszcze zajęcia dodatkowe, niektórzy nawet kilka, poza tym codzienne odrabianie lekcji, sprawia, że na spotkania ze znajomymi nie starcza im już czasu. Wiele słyszy się o zagrożeniach płynących z internetu, jednak pamiętajmy, że nastolatki też o nich słyszą i zachowują ostrożność w kontaktach z zaczepiającymi ich internautami. Zresztą forum młodzieżowe jest o wiele bezpieczniejsze od serwisów społecznościowych o znacznie bardziej rozbudowanej strukturze. Continue reading „Wirtualna rzeczywistość, a rzeczywistość”

Zagrożenia w internecie

Internet obfituje w różne serwisy społecznościowe czy serwisy typu forum młodzieżowe. W zaganianym świecie, coraz większą cześć naszego życia towarzyskiego przenosimy w świat wirtualny, który daje nam często złudne poczucie anonimowości.

młodzież
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dorastający młodzi ludzie nie różnią się w tym względzie od swoich rodziców, też często spędzają w internecie znaczną część swojego wolnego czasu. Forum młodzieżowe to jedno z miejsc, gdzie lubią dzielić się swoimi radościami i smutkami z rówieśnikami, którzy maja podobne problemy jak oni. Małe serwisy poza klimatem rozumiejącej się wspólnoty są znacznie bezpieczniejsze niż duże serwisy społecznościowe typu NK. Continue reading „Zagrożenia w internecie”